Poznaj dobroczynne działanie siemienia lnianego - jego zastosowanie i wpływ na organizm człowieka - włosy, paznokcie, wspomaganie odchudzania i wiele innych...

Domowe przekąski – pełnia smaku

Prosta przekąska to stały element imprezy. Im bardziej różnorodna, tym lepiej. To alternatywa dla pełnowymiarowych dań podczas niezobowiązującej imprezy (lub poważniejszej uroczystości) lub też uzupełnienie menu.

przekąski

Domowe potrawy to na pewno coś, co wpływa na atrakcyjność imprezy. Jednak niezależnie od jej charakteru, przez gości bardzo chętnie są widziane i – bo przecież po to są – spożywane wszelakie przekąski. Większe lub mniejsze, na tak zwany jeden kęs. Idealna przekąska to coś, w co warto zainwestować, gdy szykujemy różnego rodzaju imprezy.

Przekąska imprezowa – dlaczego wciąga

Przekąski imprezowe mają różne funkcje. Niektóre po prostu mają zapobiegać uczuciu głodu na imprezie, a inne są znakomitą przekąską, jeśli na imprezie jest też alkohol. Małe porcje – w jakich przeważnie występują przekąski – to praktyczna forma jedzenia, która nie wymaga całej celebry towarzyszącej tradycyjnym posiłkom. Przekąski łatwo jest jeść, nawet stojąc czy konwersując. Przekąski domowe sprawdzą się zarówno na bardziej tradycyjnej, jak i nowoczesnej imprezie że szwedzkim stołem.

 

Sposób na smaczną przekąskę

Najlepiej gdy przekąska – ponieważ robimy ich zawsze dość dużą liczbę – nie jest zbyt pracochłonna. Szybkie przekąski charakteryzuje to, że i szybko się je robi, i spożywa. Do kultowych przekąsek należą już koreczki – w wersji owocowej i wytrawnej (np. z kabanosem, oliwką, czosnkiem marynowanym, żółtym serem lub serem pleśniowym). Dobrze sprawdzają się też szybkie w przygotowaniu przekąski na imprezę z ciasta francuskiego – np. ślimaczki czy kopertki z farszem pieczarkowym, na cieście francuskim można też zrobić minipizze. Warto zadbać też o wszelkiego rodzaju szybkie w przygotowaniu sałatki. Na przykład z serem feta, pomidorkami rzymskimi, czerwoną cebulą i jogurtem. Dla tradycjonalistów przekąskami, dla których musi się znaleźć miejsce na stole, będą jaja w majonezie i wszelkiego rodzaju śledzie marynowane. Warto też w temacie przegryzek zadbać też o różnego typu konserwowane warzywa: paprykę, patisony czy ogórki. Oprócz przygotowanych przez nas przekąsek dobrze postawić na takie gotowe, kupne – ale najwyższej jakości. Tutaj doskonałe będą nachosy hombre z sosem salsa. Ogólnie nachosy plus różnego rodzaju dipy, chipsy, słone paluszki czy mieszanki krakersów o różnych smakach są apetyczną przekąską, która uświetni każdą imprezę.

Jeśli szukasz inspiracji na przekąski, których czas przygotowania jest krótki, a efekt oszałamiający, na pewno znajdziesz sprawdzony przepis, który przypadnie gościom do gustu.