Poznaj dobroczynne działanie siemienia lnianego - jego zastosowanie i wpływ na organizm człowieka - włosy, paznokcie, wspomaganie odchudzania i wiele innych...

Siemię lniane na pamięć i koncentrację

Wspominaliśmy już o tym, że jednym z największych atutów siemienia lnianego jest obecność w jego składzie kwasów tłuszczowych z rodziny omega-3. To właśnie one mogą pomagać w uzupełnianiu kwasu linolowego, którego niedobory mogą powodować nie tylko problemy z koncentracją, ale również ogólną apatię i brak wiary we własne możliwości. Siemię lniane to przy tym również cenne źródło lecytyny, która nie tylko poprawia pamięć, ale również skutecznie zapobiega pierwszym objawom demencji starczej. Jeżeli dodamy do tego obecność w nasionach lnu witamin z grupy B, cynku, żelaza i magnezu jasnym stanie się, że zyskujemy wyjątkowo wartościowy, w pełni naturalny środek pozwalający na skuteczną walkę z niedostatecznie dobrą pamięcią.

Co ważne, siemię lniane zalecane jest nie tylko osobom starszym, u których niedobory lecytyny, witaminy B i kwasu linolowego są z reguły jednym z następstw podeszłego wieku. Po nasiona lnu mogą sięgać również osoby, które cieszą się jeszcze młodością, a jednak często mają wrażenie, że nie potrafią skoncentrować się na powierzonych im zadaniach tak dobrze, jak się tego od nich wymaga. Problemy z pamięcią i koncentracją mogą być konsekwencją życia w ciągłym napięciu i stresie oraz niewłaściwej diety, a skoro można niwelować je w naturalny sposób, nie warto natychmiast sięgać po leki powstające w laboratoriach chemicznych.

Młode osoby zmagające się z czasowymi problemami z koncentracją bardzo często narzekają na to, że napój przygotowywany z siemienia lnianego nie należy do najsmaczniejszych. W czasie sesji, podczas pisania pracy magisterskiej, czy też w okresie, w którym w naszej firmie pojawia się szereg dodatkowych zadań do wykonania warto zatem dodawać zmielone siemię lniane do sałatek, kanapek lub sosu, którym polewamy mięso. I w ten sposób możemy przecież zagwarantować sobie codzienną dawkę lecytyny.