Poznaj dobroczynne działanie siemienia lnianego - jego zastosowanie i wpływ na organizm człowieka - włosy, paznokcie, wspomaganie odchudzania i wiele innych...

Siemię lniane w chorobach układu oddechowego

Choroby górnych dróg oddechowych są przekleństwem zarówno dorosłych, jak i małych pacjentów. Zazwyczaj zaczynamy zmagać się z nimi już wczesną jesienią, jeżeli zaś nie wykażemy się konsekwencją i zdecydowaniem może się okazać, że będą nam one towarzyszyły aż do późnej wiosny. Lekarze nie mają wątpliwości, co do tego, że picie wywaru z siemienia lnianego może złagodzić przebieg wspomnianych chorób, przygotowywanie leczniczej mieszanki zalecają przy tym zarówno w początkach choroby, jak i wówczas, gdy mamy problemy ze stanem zapalnym oskrzeli albo gardła.

Najbardziej popularna recepta zakłada zalanie łyżeczki siemienia lnianego szklanką ciepłej wody i gotowanie takiego napoju przez około dziesięć minut. Po przygotowaniu naturalnego leku można wzbogacić go poprzez dodanie łyżki miodu, siemię lniane najbardziej skuteczne jest przy tym wówczas, gdy pije się je na ciepło przynajmniej dwa razy dziennie. Jego największą zaletą jest to, że nawilża śluzówkę wysuszoną nie tylko przez kaszel towarzyszący często chorobom górnych i dolnych dróg oddechowych, ale i przez leki stosowane w celu jego złagodzenia, nie można jednak nie docenić i tego, że siemię lniane z miodem w istotny sposób wspomaga układ odpornościowy.